Wśród popularnych zabaw dla dwulatków można wymienić między innymi “Puzzle Pucio. Rodzinna sobota” (https://www.taniaksiazka.pl/puzzle-pucio-rodzinna-sobota-p-1415707.html). Puzzle te składają się z dużych elementów, dzięki czemu nie ma żadnego ryzyka połknięcia ich przez dziecko. Wszystkie elementy zapakowane są w efektowny box, karton ten jest zrobiony w niebieskiej szacie graficznej. W pudełku znajduje się aż 15 elementów. Każda część puzzla przedstawia ciekawą historię, zachęca malucha do zabawy. Każdy z wyżej wymienionych puzzli przedstawia fragment jednego dnia z życia rodziny głównego bohatera czyli Pucia. Po ułożeniu wszystkich elementów z układanki, można otrzymać ciąg obrazków, które pokazują, jak Pucio spędza czas w gronie rodziny. Obrazki są bardzo barwne i przyciągają uwagę.

Inspirujące zabawy w oparciu o zabawę z puzzlami

Oprócz puzzli, do zestawu dołączana jest szczegółowa instrukcja. Przedstawia ona wiele atrakcyjnych propozycji zabaw. Marta Galewska-Kustra jest autorką wyżej wymienionej układanki. Jest ona z zawodu i powołania pedagogiem, logopedą oraz mamą. Zatem każda z przedstawionych zabaw jest opracowana przez najlepszego specjalistę w swojej dziedzinie. W dołączonej do puzzli szczegółowej instrukcji można znaleźć wiele atrakcyjnych zabaw, które ćwiczą wiele umiejętności malucha i stymulują zmysły najmłodszych. Wśród rozwijanych umiejętności można wymienić między innymi:

  • rozumienie mówionej treści,
  • uwaga słuchowa,
  • rozumienie ciągu następujących zdarzeń,
  • umiejętność przekazania komunikatów.

Puzzle Pucio. Rodzinna sobota a rozwój umiejętności dziecka

Puzzle rozwijają wiele umiejętności. Uczą one malucha przede wszystkim logicznego myślenia. Wspierają również pamięć oraz koncentrację. Dodatkowo, stymulują one spostrzegawczość i zmysł wzroku. Co ciekawe, zabawy z maluchem pomogą wzbogacić także jego słownictwo o kolejne poznane nazwy. Do zestawu puzzli dołączone jest także przykładowe opowiadanie, jest ono bardzo ciekawe, zachęca malucha do słuchania. Warto z niego korzystać podczas wspólnej zabawy z dwulatkiem, gdyż dzięki niemu stymulowane są zmysły dziecka. Ważną informacją jest też fakt, że zabawa z maluchem nie musi się ograniczać wyłącznie do tego co jest napisane w instrukcji. Wręcz przeciwnie, można tworzyć własne historie i opowieści związane z życiem Pucia. Autorka do tego zachęca, aby również korzystać z własnej wyobraźni i kreatywności podczas tworzenia historii opartych o życie Pucia. Ten bohater podbił serca dzieci już nie jeden raz. Warto zatem kontynuować przygodę z zabawami ulubionego bohatera.

Biznes - jcomp - pl.freepik.com

Hania